Skip Navigation Links
32nd Finals
Participating Teams
Barkom-Kazhany LVIV
FØRDE VBK
GFC AJACCIO
Hurrikaani LOIMAA
Indykpol AZS OLSZTYN
Jedinstvo Bemax BIJELO POLJE
KLADNO Volejbal cz
KV PËJA
LAUSANNE UC
MONTANA Volley
Novator KHMELNYTSKYI
OK NOVI PAZAR
16th Finals
Participating Teams
Abiant Lycurgus GRONINGEN
Arcada GALATI
CV TERUEL
Dukla LIBEREC
Ford Store Levoranta SASTAMALA
FØRDE VBK
Galatasaray ISTANBUL
GFC AJACCIO
Hypo Tirol AlpenVolleys HACHING
Indykpol AZS OLSZTYN
ISTANBUL BBSK
Jedinstvo Bemax BIJELO POLJE
KLADNO Volejbal cz
Kuzbass KEMEROVO
LAUSANNE UC
Lindaren Volley AMRISWIL
Lindemans AALST
Mladost ZAGREB
Neftohimic 2010 BURGAS
OK Mladost BRCKO
Olympiacos PIRAEUS
Orion DOETINCHEM
PAOK THESSALONIKI
PAR-KY MENEN
Posojilnica AICH/DOB
Shakhtior SOLIGORSK
TOURCOING Lille Métropole
TRENTINO Itas
Union Raiffeisen WALDVIERTEL
Viking TIF BERGEN
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
VRCK KAZINCBARCIKA
8th Finals
No Teams Participating Yet
4th Finals
No Teams Participating Yet
32nd Finals
Away Matches

1-102 LAUSANNE UC 3
Barkom-Kazhany LVIV 0
1-104 Novator KHMELNYTSKYI 3
FØRDE VBK 1
1-106 OK NOVI PAZAR 2
Jedinstvo Bemax BIJELO POLJE 3
1-108 KLADNO Volejbal cz 3
MONTANA Volley 0
1-110 GFC AJACCIO 3
KV PËJA 0
1-112 Hurrikaani LOIMAA 1
Indykpol AZS OLSZTYN 3
16th Finals
Home Matches

2-101 Hypo Tirol AlpenVolleys HACHING 29/11
Vojvodina NS Seme NOVI SAD 19:30
2-103 LAUSANNE UC 21/11
TRENTINO Itas 20:00
2-105 Orion DOETINCHEM 28/11
OK Mladost BRCKO 20:00
2-107 Lindaren Volley AMRISWIL 28/11
Abiant Lycurgus GRONINGEN 19:00
2-109 Olympiacos PIRAEUS 29/11
Shakhtior SOLIGORSK 17:30
2-111 GFC AJACCIO 27/11
ISTANBUL BBSK 20:00
2-113 FØRDE VBK ---
Viking TIF BERGEN ---
2-115 PAR-KY MENEN 28/11
Neftohimic 2010 BURGAS 20:30
2-117 Galatasaray ISTANBUL 28/11
Mladost ZAGREB 19:00
2-119 Dukla LIBEREC 29/11
Posojilnica AICH/DOB 18:00
2-121 Arcada GALATI 27/11
Lindemans AALST 18:00
2-123 TOURCOING Lille Métropole 27/11
CV TERUEL 20:00
2-125 Union Raiffeisen WALDVIERTEL 27/11
Ford Store Levoranta SASTAMALA 19:00
2-127 KLADNO Volejbal cz 29/11
VRCK KAZINCBARCIKA 18:00
2-129 Jedinstvo Bemax BIJELO POLJE 27/11
Kuzbass KEMEROVO 18:00
2-131 Indykpol AZS OLSZTYN 28/11
PAOK THESSALONIKI 18:00
8th Finals
Home Matches

3-101 Winner of Matches 2-103/2-104 ---
Winner of Matches 2-101/2-102 ---
3-103 Winner of Matches 2-107/2-108 ---
Winner of Matches 2-105/2-106 ---
3-105 Winner of Matches 2-111/2-112 ---
Winner of Matches 2-109/2-110 ---
3-107 Winner of Matches 2-113/2-114 ---
Winner of Matches 2-115/2-116 ---
3-109 Winner of Matches 2-119/2-120 ---
Winner of Matches 2-117/2-118 ---
3-111 Winner of Matches 2-121/2-122 ---
Winner of Matches 2-123/2-124 ---
3-113 Winner of Matches 2-127/2-128 ---
Winner of Matches 2-125/2-126 ---
3-115 Winner of Matches 2-129/2-130 ---
Winner of Matches 2-131/2-132 ---
4th Finals
Home Matches

4-101 Winner of Matches 3-103/3-104 ---
Winner of Matches 3-101/3-102 ---
4-103 Winner of Matches 3-107/3-108 ---
Winner of Matches 3-105/3-106 ---
4-105 Winner of Matches 3-109/3-110 ---
Winner of Matches 3-111/3-112 ---
4-107 Winner of Matches 3-113/3-114 ---
Winner of Matches 3-115/3-116 ---
32nd Finals
Status Teams
Qualified
GFC AJACCIO
Qualified
KLADNO Volejbal cz
Qualified
Indykpol AZS OLSZTYN
Qualified
Jedinstvo Bemax BIJELO POLJE
Qualified
FØRDE VBK
Qualified
LAUSANNE UC
Eliminated
Novator KHMELNYTSKYI
Eliminated
Barkom-Kazhany LVIV
Eliminated
OK NOVI PAZAR
Eliminated
Hurrikaani LOIMAA
Eliminated
MONTANA Volley
Eliminated
KV PËJA

Detailed Standing
16th Finals
Status Teams
ISTANBUL BBSK
Lindemans AALST
PAOK THESSALONIKI
Posojilnica AICH/DOB
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Neftohimic 2010 BURGAS
Ford Store Levoranta SASTAMALA
Abiant Lycurgus GRONINGEN
Shakhtior SOLIGORSK
OK Mladost BRCKO
Mladost ZAGREB
CV TERUEL
VRCK KAZINCBARCIKA
Viking TIF BERGEN
GFC AJACCIO
KLADNO Volejbal cz
LAUSANNE UC
Indykpol AZS OLSZTYN
FØRDE VBK
Jedinstvo Bemax BIJELO POLJE
Kuzbass KEMEROVO
TRENTINO Itas
Galatasaray ISTANBUL
TOURCOING Lille Métropole
PAR-KY MENEN
Dukla LIBEREC
Lindaren Volley AMRISWIL
Olympiacos PIRAEUS
Arcada GALATI
Hypo Tirol AlpenVolleys HACHING
Union Raiffeisen WALDVIERTEL
Orion DOETINCHEM

Detailed Standing
8th Finals
4th Finals
 
Latest News

Competition Overview
Main Phase
From 06/11/2018 to 14/02/2019
Final Phase
From 26/02/2019 to 26/03/2019

LiveScore
  
2019 CCM
16th Finals
 
 
20:00Local Time
LAUSANNE UC
vs.
TRENTINO Itas
View
Live


Photogallery
14/11/18
1-102-LAUSANNE UC vs Barkom-Kazhany LVIV


Downloads

Useful Documents
 Title 
2019 European Cups Calendar Download