Skip Navigation Links
16th Finals
Participating Teams
ACS Volei Municipal ZALAU
Belogorie BELGOROD
Biogas Volley NÄFELS
Calcit Volley KAMNIK
Crvena Zvezda BEOGRAD
CSA Steaua BUCURESTI
CSKA SOFIA
Draisma Dynamo APELDOORN
Fonte Bastardo AZORES
Hapoel Yoav KFAR SABA
Iraklis Petosferisi 2015 THESSALONIKI
Levski SOFIA
Maliye Milli Piyango ANKARA
Mladost Ribola KAŠTELA
Omonia NICOSIA
PÄRNU VK
Penzügyör BUDAPEST
Perungan Pojat ROVANIEMI
Radnik BIJELJINA
SAAREMAA VC
Savo Volley KUOPIO
SC CALDAS DA RAINHA
SC Portugal LISBOA
Sport LISBOA e Benfica
Stade Poitevin POITIERS
Stroitel MINSK
UVC Holding GRAZ
VCA AMSTETTEN NÖ
Vero Volley MONZA
Volejbal BRNO
Volley Haasrode LEUVEN
Ziraat Bankasi ANKARA
8th Finals
Participating Teams
ACS Volei Municipal ZALAU
Belogorie BELGOROD
Calcit Volley KAMNIK
Crvena Zvezda BEOGRAD
Draisma Dynamo APELDOORN
Fonte Bastardo AZORES
Hapoel Yoav KFAR SABA
Maliye Milli Piyango ANKARA
Omonia NICOSIA
Perungan Pojat ROVANIEMI
Savo Volley KUOPIO
SC Portugal LISBOA
Sport LISBOA e Benfica
Stade Poitevin POITIERS
Vero Volley MONZA
Volley Haasrode LEUVEN
4th Finals
Participating Teams
Belogorie BELGOROD
Calcit Volley KAMNIK
SC Portugal LISBOA
Sport LISBOA e Benfica
Stade Poitevin POITIERS
Vero Volley MONZA
16th Finals
Away Matches

3-202 Belogorie BELGOROD 3
Penzügyör BUDAPEST 0
3-204 Omonia NICOSIA 3
Mladost Ribola KAŠTELA 1
3-206 CSA Steaua BUCURESTI 0
ACS Volei Municipal ZALAU 3
3-208 Iraklis Petosferisi 2015 THESSALONIKI 0
Sport LISBOA e Benfica 3
3-210 Hapoel Yoav KFAR SABA 3
UVC Holding GRAZ 0
3-212 Volley Haasrode LEUVEN 3
CSKA SOFIA 0
3-214 Perungan Pojat ROVANIEMI 3
Levski SOFIA 2
3-216 Stade Poitevin POITIERS 3
SAAREMAA VC 0
3-218 Draisma Dynamo APELDOORN 1
SC CALDAS DA RAINHA 3
3-220 Volejbal BRNO 1
Fonte Bastardo AZORES 3
3-222 Stroitel MINSK 3
SC Portugal LISBOA 2
3-224 Maliye Milli Piyango ANKARA 3
Ziraat Bankasi ANKARA 0
3-226 VCA AMSTETTEN NÖ 0
Savo Volley KUOPIO 3
3-228 Biogas Volley NÄFELS 3
Calcit Volley KAMNIK 2
3-230 Crvena Zvezda BEOGRAD 3
Radnik BIJELJINA 0
3-232 Vero Volley MONZA 3
PÄRNU VK 0
8th Finals
Away Matches

4-202 Omonia NICOSIA 0
Belogorie BELGOROD 3
4-204 ACS Volei Municipal ZALAU 1
Sport LISBOA e Benfica 3
4-206 Hapoel Yoav KFAR SABA 17/01
Volley Haasrode LEUVEN 19:00
4-208 Perungan Pojat ROVANIEMI 0
Stade Poitevin POITIERS 3
4-210 Draisma Dynamo APELDOORN 17/01
Fonte Bastardo AZORES 19:30
4-212 SC Portugal LISBOA 3
Maliye Milli Piyango ANKARA 0
4-214 Calcit Volley KAMNIK 3
Savo Volley KUOPIO 0
4-216 Vero Volley MONZA 3
Crvena Zvezda BEOGRAD 1
4th Finals
Home Matches

5-201 Belogorie BELGOROD ---
Sport LISBOA e Benfica ---
5-203 Winner of Matches 4-205/4-206 ---
Stade Poitevin POITIERS ---
5-205 SC Portugal LISBOA ---
Winner of Matches 4-209/4-210 ---
5-207 Vero Volley MONZA ---
Calcit Volley KAMNIK ---
16th Finals
Status Teams
Qualified
ACS Volei Municipal ZALAU
Qualified
Savo Volley KUOPIO
Qualified
Sport LISBOA e Benfica
Qualified
Belogorie BELGOROD
Qualified
Vero Volley MONZA
Qualified
Hapoel Yoav KFAR SABA
Qualified
Crvena Zvezda BEOGRAD
Qualified
Volley Haasrode LEUVEN
Qualified
Fonte Bastardo AZORES
Qualified
Stade Poitevin POITIERS
Qualified
Omonia NICOSIA
Qualified
Perungan Pojat ROVANIEMI
Qualified
Draisma Dynamo APELDOORN
Qualified
Calcit Volley KAMNIK
Qualified
Maliye Milli Piyango ANKARA
Qualified
SC Portugal LISBOA
Eliminated
Stroitel MINSK
Eliminated
SC CALDAS DA RAINHA
Eliminated
Biogas Volley NÄFELS
Eliminated
Ziraat Bankasi ANKARA
Eliminated
Mladost Ribola KAŠTELA
Eliminated
Levski SOFIA
Eliminated
SAAREMAA VC
Eliminated
Volejbal BRNO
Eliminated
CSKA SOFIA
Eliminated
PÄRNU VK
Eliminated
Radnik BIJELJINA
Eliminated
UVC Holding GRAZ
Eliminated
Penzügyör BUDAPEST
Eliminated
Iraklis Petosferisi 2015 THESSALONIKI
Eliminated
CSA Steaua BUCURESTI
Eliminated
VCA AMSTETTEN NÖ

Detailed Standing
8th Finals
Status Teams
Qualified
Belogorie BELGOROD
Qualified
Vero Volley MONZA
Qualified
Stade Poitevin POITIERS
Qualified
Sport LISBOA e Benfica
Qualified
Calcit Volley KAMNIK
Fonte Bastardo AZORES
Volley Haasrode LEUVEN
Eliminated
Maliye Milli Piyango ANKARA
Eliminated
SC Portugal LISBOA
Eliminated
Savo Volley KUOPIO
Hapoel Yoav KFAR SABA
Eliminated
Perungan Pojat ROVANIEMI
Eliminated
Crvena Zvezda BEOGRAD
Eliminated
ACS Volei Municipal ZALAU
Draisma Dynamo APELDOORN
Eliminated
Omonia NICOSIA

Detailed Standing
4th Finals
Status Teams
Sport LISBOA e Benfica
SC Portugal LISBOA
Belogorie BELGOROD
Vero Volley MONZA
Stade Poitevin POITIERS
Calcit Volley KAMNIK

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 06/11/2018 to 15/11/2018
Main Phase
From 27/11/2018 to 14/02/2019
Final Phase
From 27/02/2019 to 27/03/2019

LiveScore
  
2019 CHCM
8th Finals
 
 
19:00Local Time
Hapoel Yoav KFAR SABA
vs.
Volley Haasrode LEUVEN
View
Live
19:30Local Time
Draisma Dynamo APELDOORN
vs.
Fonte Bastardo AZORES
View
Live


Photogallery
16/01/19
4-212-SC Portugal LISBOA vs Maliye Milli Piyango ANKARA


Downloads

Useful Documents
 Title 
2019 European Cups Calendar Download