Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
Alcom CAPELLE
Anorthosis FAMAGUSTA
Apoel NICOSIA
BROSTADBOTN IL
Budvanska Rivijera BUDVA
Calcit KAMNIK
Casa MODENA
Chênois GENEVE
Dinamo TIRANA
Dunaferr DUNAUJVAROS
evivo DÜREN
Hagebau INNSBRUCK
Hapoel Yoav KFAR SABA
HOLTE IF
Jugohrom JEGUNOVCE
Kazimierz-Plomien SOSNOWIEC
KRISTIANSUND VBK
LAUSANNE UC
Law Academy KHARKIV
Metallurg ZHLOBIN
OK BIHAC
Panellinios ATHENS
Sinpos SARAJEVO
Skendija TETOVO
Szabolcs Gabona NYIREGYHAZA
Telecom MALAGA
TOURCOING Lille Métropole
Ziraat Bankasi ANKARA
Tournament 1 in
Participating Teams
Fatra ZLIN
Iskra ODINTSOVO
Law Academy KHARKIV
Speranta-USM KISHINEV
Tournament 2 in
Participating Teams
AALBORG HIK
Bayer WUPPERTAL
MOK RIJEKA
Panellinios ATHENS
Tournament 3 in
Participating Teams
OK BIHAC
Posojilnica AICH/DOB
TOURCOING Lille Métropole
Volley 80 PETANGE
Tournament 4 in
Participating Teams
Budvanska Rivijera BUDVA
Eintracht MENDIG
Napapiirin Palloketut ROVANIEMI
OK KAKANJ
Tournament 5 in
Participating Teams
Amber ANTWERP
Chênois GENEVE
Ortec ROTTERDAM Nesselande
Volley BARTRENG
Tournament 6 in
Participating Teams
Casa MODENA
Kommunalnik GRODNO
NICE Volley-ball
Telecom MALAGA
Tournament 7 in
Participating Teams
Alcom CAPELLE
Dukla LIBEREC
Nea Salamina FAMAGUSTA
Neftianik YAROSLAVL
Tournament 8 in
Participating Teams
Metallurg ZHLOBIN
Milicionar BEOGRAD
Piivolley SALO
Studenti TIRANA
Tournament 9 in
Participating Teams
Galatasaray ISTANBUL
HOLTE IF
Stade Poitevin POITIERS
Teuta DURRES
Tournament 10 i
Participating Teams
ESS Falck PÄRNU
LAUSANNE UC
PAOK THESSALONIKI
VC MAMER
Tournament 11 i
Participating Teams
Hagebau INNSBRUCK
Noliko MAASEIK
Pafiakos PAFOS
TARRAGONA SPiSP
Tournament 12 i
Participating Teams
Anorthosis FAMAGUSTA
ESMORIZ GC
VKP BRATISLAVA
1st Round
14./15. 10.2000

1-201
Ziraat Bankasi ANKARA 3
Panellinios ATHENS 0
1-203
Law Academy KHARKIV 3
Dunaferr DUNAUJVAROS 0
1-205
Apoel NICOSIA 1
OK BIHAC 3
1-207
TOURCOING Lille Métropole 3
Dinamo TIRANA 0
1-209
Hapoel Yoav KFAR SABA 1
Casa MODENA Unibon 3
1-211
Chênois GENEVE 3
Skendija TETOVO 2
1-213
Ivesur MALAGA 3
Zurbi Team KAMNIK 2
1-215
BROSTADBOTN IL 0
Budvanska Rivijera BUDVA 3
1-217
GVK-Ruor GOMEL 3
KRISTIANSUND VBK 0
1-219
Szabolcs Gabona NYIREGYHAZA 1
Alcom CAPELLE 3
1-221
HOLTE IF 3
Kazimierz-Plomien SOSNOWIEC 0
1-223
Jugohrom- Jegunovce SKOPJE 0
LAUSANNE UC 3
1-225
Anorthosis FAMAGUSTA 3
Sinpos SARAJEVO 1
1-227
Hagebau INNSBRUCK 3
DÜRENER TV 2
21./22. 10.2000

1-202
3/4
Panellinios ATHENS 3
Ziraat Bankasi ANKARA 0
1-204
1/2
Dunaferr DUNAUJVAROS 1
Law Academy KHARKIV 3
1-206
OK BIHAC 3
Apoel NICOSIA 1
1-208
Dinamo TIRANA 0
TOURCOING Lille Métropole 3
1-210
Casa MODENA Unibon 3
Hapoel Yoav KFAR SABA 1
1-212
Skendija TETOVO 2
Chênois GENEVE 3
1-214
Zurbi Team KAMNIK 2
Ivesur MALAGA 3
1-216
Budvanska Rivijera BUDVA 3
BROSTADBOTN IL 0
1-218
KRISTIANSUND VBK 2
GVK-Ruor GOMEL 3
1-220
Alcom CAPELLE 3
Szabolcs Gabona NYIREGYHAZA 1
1-222
Kazimierz-Plomien SOSNOWIEC 0
HOLTE IF 3
1-224
LAUSANNE UC 3
Jugohrom- Jegunovce SKOPJE 0
1-226
Sinpos SARAJEVO 1
Anorthosis FAMAGUSTA 3
1-228
DÜRENER TV 1
Hagebau INNSBRUCK 3
Tournament 1 in
26. 11.2000

Q-205 Law Academy KHARKIV 1
Fatra ZLIN 3
Q-206 Sperantsa KISHINEV 0
Iskra ODINTSOVO 3
Tournament 2 in
26. 11.2000

Q-211 Bayer WUPPERTAL 3
HIK AALBORG 1
Q-212 Panellinios ATHENS 3
MOK RIJEKA 0
Tournament 3 in
26. 11.2000

Q-217 Volley 80 PETANGE 2
OK BIHAC 3
Q-218 Zadruga AICH/DOB 0
TOURCOING Lille Métropole 3
Tournament 4 in
26. 11.2000

Q-223 Budvanska Rivijera BUDVA 3
OK KAKANJ 1
Q-224 Eintracht MENDIG 3
Palloketut ROVANIEMI 2
Tournament 5 in
26. 11.2000

Q-229 Volley BARTRENG 0
Chênois GENEVE 3
Q-230 Amber ANTWERP 3
Nesselande ZEVENHUIZEN 1
Tournament 6 in
26. 11.2000

Q-235 Ivesur MALAGA 3
Kommunalnik GRODNO 0
Q-236 NICE Volley-Ball 0
Casa MODENA Unibon 3
Tournament 7 in
26. 11.2000

Q-241 Dukla LIBEREC 3
New Salamis FAMAGUSTA 0
Q-242 Alcom CAPELLE 0
Neftyanik YAROSLAVL 3
Tournament 8 in
26. 11.2000

Q-247 GVK-Ruor GOMEL 3
Studenti TIRANA 0
Q-248 Viesti-Trolley SALO 1
Milicionar BEOGRAD 3
Tournament 9 in
26. 11.2000

Q-253 HOLTE IF 3
Teuta DURRES 0
Q-254 Galatasaray ISTANBUL 0
Stade Poitevin POITIERS 3
Tournament 10 i
26. 11.2000

Q-259 LAUSANNE UC 0
ESS Falck PÄRNU 3
Q-260 VC MAMER 1
PAOK THESSALONIKI 3
Tournament 11 i
26. 11.2000

Q-265 CV TARRAGONA 0
Noliko MAASEIK 3