Skip Navigation Links
16th Final
Participating Teams
Alterno APELDOORN
AON Pannaxiakos NAXOS
Askö LINZ-STEG
ASPTT MULHOUSE
Asterix KIELDRECHT
ATSC Sparkasse KLAGENFURT
Azerrail BAKU
BURSA BBSK
Calcit KAMNIK
Dinamo Romprest BUCURESTI
HAIFA VC
Hapoel KFAR SABA
Igor Gorgonzola NOVARA
Ilbank ANKARA
Jedinstvo STARA PAZOVA
Kanti SCHAFFHAUSEN
Khimik YUZHNY
Linamar BEKESCSABAI RSE
Orbita ZTMC-ZNU ZAPOROZHYE
Rocheville LE CANNET
Rote Raben VILSBIBURG
Sagres NEUCHATEL UC
SCHWERINER SC
SK UP OLOMOUC
Stod Volley STEINKJER
TSV DÜDINGEN
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
VDK GENT Dames
Volley KÖNIZ
ZOK Bimal-Jedinstvo BRCKO
8th Final
Participating Teams
Alterno APELDOORN
AON Pannaxiakos NAXOS
Asterix KIELDRECHT
Azerrail BAKU
BURSA BBSK
Igor Gorgonzola NOVARA
Ilbank ANKARA
Kanti SCHAFFHAUSEN
Khimik YUZHNY
Linamar BEKESCSABAI RSE
Orbita ZTMC-ZNU ZAPOROZHYE
Rocheville LE CANNET
Rote Raben VILSBIBURG
SCHWERINER SC
Stod Volley STEINKJER
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
4th Final
Participating Teams
AON Pannaxiakos NAXOS
BURSA BBSK
Igor Gorgonzola NOVARA
Khimik YUZHNY
Rote Raben VILSBIBURG
SCHWERINER SC
Stod Volley STEINKJER
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
16th Final
Away Matches

3-502 BURSA BBSK 3
SK UP OLOMOUC 0
3-504 ZOK Bimal-Jedinstvo BRCKO 0
Orbita ZTMC-ZNU ZAPOROZHYE 3
3-506 Linamar BEKESCSABAI RSE ---
Bye ---
3-508 Jedinstvo STARA PAZOVA 3
Rote Raben VILSBIBURG 1
3-510 Bye ---
SCHWERINER SC ---
3-512 Asterix KIELDRECHT 3
ATSC Sparkasse KLAGENFURT 0
3-514 Alterno APELDOORN 3
VDK GENT Dames 0
3-516 ASPTT MULHOUSE 0
Igor Gorgonzola NOVARA 3
3-518 Volley KÖNIZ 3
Azerrail BAKU 1
3-520 Calcit KAMNIK 1
Stod Volley STEINKJER 3
3-522 Khimik YUZHNY 3
TSV DÜDINGEN 0
3-524 Kanti SCHAFFHAUSEN 3
HAIFA VC 1
3-526 Hapoel KFAR SABA 0
Rocheville LE CANNET 3
3-528 Sagres NEUCHATEL UC 3
AON Pannaxiakos NAXOS 2
3-530 Ilbank ANKARA 3
Dinamo Romprest BUCURESTI 1
3-532 Askö LINZ-STEG 0
Uralochka-NTMK EKATERINBURG 3
8th Final
Away Matches

4-502 Orbita ZTMC-ZNU ZAPOROZHYE 0
BURSA BBSK 3
4-504 Rote Raben VILSBIBURG 3
Linamar BEKESCSABAI RSE 0
4-506 SCHWERINER SC 3
Asterix KIELDRECHT 1
4-508 Igor Gorgonzola NOVARA 3
Alterno APELDOORN 0
4-510 Azerrail BAKU 3
Stod Volley STEINKJER 0
4-512 Kanti SCHAFFHAUSEN 0
Khimik YUZHNY 3
4-514 Rocheville LE CANNET 2
AON Pannaxiakos NAXOS 3
4-516 Uralochka-NTMK EKATERINBURG 3
Ilbank ANKARA 0
4th Final
Away Matches

5-502 BURSA BBSK 3
Rote Raben VILSBIBURG 1
5-504 SCHWERINER SC 3
Igor Gorgonzola NOVARA 2
5-506 Khimik YUZHNY 3
Stod Volley STEINKJER 0
5-508 Uralochka-NTMK EKATERINBURG 3
AON Pannaxiakos NAXOS 0
16th Final
Status Teams
Qualified
Asterix KIELDRECHT
Qualified
Igor Gorgonzola NOVARA
Qualified
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Qualified
BURSA BBSK
Qualified
Rocheville LE CANNET
Qualified
Khimik YUZHNY
Qualified
Orbita ZTMC-ZNU ZAPOROZHYE
Qualified
Stod Volley STEINKJER
Qualified
Ilbank ANKARA
Qualified
Kanti SCHAFFHAUSEN
Qualified
Azerrail BAKU
Qualified
Rote Raben VILSBIBURG
Qualified
Alterno APELDOORN
Qualified
AON Pannaxiakos NAXOS
Eliminated
VDK GENT Dames
Eliminated
Jedinstvo STARA PAZOVA
Eliminated
Volley KÖNIZ
Eliminated
Sagres NEUCHATEL UC
Eliminated
HAIFA VC
Eliminated
Dinamo Romprest BUCURESTI
Eliminated
Calcit KAMNIK
SCHWERINER SC
Linamar BEKESCSABAI RSE
Eliminated
Hapoel KFAR SABA
Eliminated
ASPTT MULHOUSE
Eliminated
TSV DÜDINGEN
Eliminated
SK UP OLOMOUC
Eliminated
Askö LINZ-STEG
Eliminated
ATSC Sparkasse KLAGENFURT
Eliminated
ZOK Bimal-Jedinstvo BRCKO

Detailed Standing
8th Final
Status Teams
Qualified
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Qualified
BURSA BBSK
Qualified
Khimik YUZHNY
Qualified
Rote Raben VILSBIBURG
Qualified
SCHWERINER SC
Qualified
AON Pannaxiakos NAXOS
Qualified
Igor Gorgonzola NOVARA
Qualified
Stod Volley STEINKJER
Eliminated
Azerrail BAKU
Eliminated
Alterno APELDOORN
Eliminated
Rocheville LE CANNET
Eliminated
Asterix KIELDRECHT
Eliminated
Linamar BEKESCSABAI RSE
Eliminated
Kanti SCHAFFHAUSEN
Eliminated
Orbita ZTMC-ZNU ZAPOROZHYE
Eliminated
Ilbank ANKARA

Detailed Standing
4th Final
Status Teams
Qualified
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Qualified
Khimik YUZHNY
Qualified
BURSA BBSK
Qualified
SCHWERINER SC
Eliminated
Igor Gorgonzola NOVARA
Eliminated
Rote Raben VILSBIBURG
Eliminated
AON Pannaxiakos NAXOS
Eliminated
Stod Volley STEINKJER

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 25/10/2014 to 27/11/2014
Main Phase
From 09/12/2014 to 12/03/2015
Final Phase
From 25/03/2015 to 12/04/2015

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
12/04/15
F-506-BURSA BBSK vs Uralochka-NTMK EKATERINBURG

Individual Awards
MVP

BOZ Meryem
BURSA BBSK