Skip Navigation Links
16th Finals
Participating Teams
Biogas Volley NÄFELS
Bunge RAVENNA
ČEZ KARLOVARSKO
CSA Steaua BUCURESTI
Foinikas SYROS
Fonte Bastardo AZORES
Gazprom-Ugra SURGUT
GENTOFTE Volley
Hapoel KFAR SABA
KDS-sport KOSICE
LAUSANNE UC
Levski SOFIA
Lokomotiv BAKU
Lokomotiv KHARKIV
Maliye Piyango SK ANKARA
Mladost ZAGREB
MONTANA Volley
Olympiacos PIRAEUS
Orion DOETINCHEM
Pafiakos PAFOS
PAR-KY MENEN
PÄRNU VK
Pénzügyőr BUDAPEST
Sport LISBOA e Benfica
Stroitel MINSK
TOURS VB
Union Raiffeisen WALDVIERTEL
UVC Holding GRAZ
Viking TIF BERGEN
VKP Bystrina SPU NITRA
Volejbal BRNO
Volley SCHÖNENWERD
8th Finals
Participating Teams
Biogas Volley NÄFELS
Bunge RAVENNA
ČEZ KARLOVARSKO
CSA Steaua BUCURESTI
Foinikas SYROS
Gazprom-Ugra SURGUT
Lokomotiv BAKU
Maliye Piyango SK ANKARA
MONTANA Volley
Olympiacos PIRAEUS
Orion DOETINCHEM
PAR-KY MENEN
PÄRNU VK
Sport LISBOA e Benfica
Stroitel MINSK
Volejbal BRNO
4th Finals
Participating Teams
Biogas Volley NÄFELS
Bunge RAVENNA
Gazprom-Ugra SURGUT
Maliye Piyango SK ANKARA
MONTANA Volley
Olympiacos PIRAEUS
PAR-KY MENEN
Sport LISBOA e Benfica
16th Finals
Away Matches

3-202 Gazprom-Ugra SURGUT 3
Pénzügyőr BUDAPEST 0
3-204 Orion DOETINCHEM 3
Levski SOFIA 0
3-206 ČEZ KARLOVARSKO 3
Mladost ZAGREB 0
3-208 Biogas Volley NÄFELS 3
Union Raiffeisen WALDVIERTEL 1
3-210 PAR-KY MENEN 3
Volley SCHÖNENWERD 1
3-212 PÄRNU VK 3
Pafiakos PAFOS 0
3-214 Fonte Bastardo AZORES 3
Lokomotiv BAKU 0
3-216 TOURS VB 3
Olympiacos PIRAEUS 0
3-218 Maliye Piyango SK ANKARA 3
VKP Bystrina SPU NITRA 0
3-220 Stroitel MINSK 3
LAUSANNE UC 0
3-222 MONTANA Volley 3
Hapoel KFAR SABA 2
3-224 Foinikas SYROS 3
Viking TIF BERGEN 2
3-226 CSA Steaua BUCURESTI 3
KDS-sport KOSICE 0
3-228 UVC Holding GRAZ 0
Benfica LISBOA 3
3-230 Lokomotiv KHARKIV 3
Volejbal BRNO 1
3-232 Bunge RAVENNA 3
GENTOFTE Volley 2
8th Finals
Away Matches

4-202 Orion DOETINCHEM 0
Gazprom-Ugra SURGUT 3
4-204 Biogas Volley NÄFELS 3
ČEZ KARLOVARSKO 2
4-206 PAR-KY MENEN 3
PÄRNU VK 0
4-208 Lokomotiv BAKU 0
Olympiacos PIRAEUS 3
4-210 Stroitel MINSK 2
Maliye Piyango SK ANKARA 3
4-212 Foinikas SYROS 3
MONTANA Volley 2
4-214 Sport LISBOA e Benfica 3
CSA Steaua BUCURESTI 1
4-216 Volejbal BRNO 0
Bunge RAVENNA 3
4th Finals
Away Matches

5-202 Gazprom-Ugra SURGUT 3
Biogas Volley NÄFELS 2
5-204 Olympiacos PIRAEUS 3
PAR-KY MENEN 0
5-206 MONTANA Volley 0
Maliye Piyango SK ANKARA 3
5-208 Sport LISBOA e Benfica 2
Bunge RAVENNA 3
16th Finals
Status Teams
Qualified
CSA Steaua BUCURESTI
Qualified
Gazprom-Ugra SURGUT
Qualified
Sport LISBOA e Benfica
Qualified
PAR-KY MENEN
Qualified
Maliye Piyango SK ANKARA
Qualified
PÄRNU VK
Qualified
Biogas Volley NÄFELS
Qualified
ČEZ KARLOVARSKO
Qualified
Bunge RAVENNA
Qualified
Foinikas SYROS
Qualified
MONTANA Volley
Qualified
Volejbal BRNO
Qualified
Orion DOETINCHEM
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
Lokomotiv BAKU
Qualified
Stroitel MINSK
Eliminated
Fonte Bastardo AZORES
Eliminated
TOURS VB
Eliminated
Levski SOFIA
Eliminated
Lokomotiv KHARKIV
Eliminated
LAUSANNE UC
Eliminated
Hapoel KFAR SABA
Eliminated
Union Raiffeisen WALDVIERTEL
Eliminated
GENTOFTE Volley
Eliminated
Mladost ZAGREB
Eliminated
Viking TIF BERGEN
Eliminated
Volley SCHÖNENWERD
Eliminated
VKP Bystrina SPU NITRA
Eliminated
Pafiakos PAFOS
Eliminated
Pénzügyőr BUDAPEST
Eliminated
KDS-sport KOSICE
Eliminated
UVC Holding GRAZ

Detailed Standing
8th Finals
Status Teams
Qualified
Bunge RAVENNA
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
Gazprom-Ugra SURGUT
Qualified
PAR-KY MENEN
Qualified
Maliye Piyango SK ANKARA
Qualified
Biogas Volley NÄFELS
Qualified
Sport LISBOA e Benfica
Qualified
MONTANA Volley
Eliminated
Foinikas SYROS
Eliminated
ČEZ KARLOVARSKO
Eliminated
CSA Steaua BUCURESTI
Eliminated
Stroitel MINSK
Eliminated
PÄRNU VK
Eliminated
Orion DOETINCHEM
Eliminated
Volejbal BRNO
Eliminated
Lokomotiv BAKU

Detailed Standing
4th Finals
Status Teams
Qualified
Maliye Piyango SK ANKARA
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
Gazprom-Ugra SURGUT
Qualified
Bunge RAVENNA
Eliminated
Biogas Volley NÄFELS
Eliminated
Sport LISBOA e Benfica
Eliminated
PAR-KY MENEN
Eliminated
MONTANA Volley

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 24/10/2017 to 30/11/2017
Main Phase
From 05/12/2017 to 01/03/2018
Final Phase
From 14/03/2018 to 11/04/2018

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
11/04/18
F-206-Olympiacos PIRAEUS vs Bunge RAVENNA

Dream Team
MVP

BUCHEGGER Paul
Bunge RAVENNA

Downloads

Useful Documents
 Title 
2018 European Cups Calendar Download