Skip Navigation Links
1st, 2nd and 3rd Round
1st Round
Participating Teams
Abiant Lycurgus GRONINGEN
CHAUMONT VB 52 HM
CV TERUEL
Ford Store Levoranta SASTAMALA
ISTANBUL BBSK
Lindemans AALST
Mladost ZAGREB
Neftohimic 2010 BURGAS
OK Mladost BRCKO
PAOK THESSALONIKI
Posojilnica AICH/DOB
Shakhtior SOLIGORSK
United Volleys FRANKFURT
Viking TIF BERGEN
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
VRCK KAZINCBARCIKA
2nd Round
Participating Teams
CHAUMONT VB 52 HM
CV TERUEL
ISTANBUL BBSK
Neftohimic 2010 BURGAS
PAOK THESSALONIKI
Posojilnica AICH/DOB
United Volleys FRANKFURT
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
3rd Round
Participating Teams
CHAUMONT VB 52 HM
PAOK THESSALONIKI
United Volleys FRANKFURT
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
1st Round
Away Matches

1-002 Neftohimic 2010 BURGAS 3
OK Mladost BRCKO 1
1-004 Vojvodina NS Seme NOVI SAD 3
Mladost ZAGREB 1
1-006 CHAUMONT VB 52 HM 3
Viking TIF BERGEN 0
1-008 Lindemans AALST 3
CV TERUEL 0
1-010 Posojilnica AICH/DOB 2
Abiant Lycurgus GRONINGEN 3
1-012 United Volleys FRANKFURT 2
Shakhtior SOLIGORSK 3
1-014 ISTANBUL BBSK 3
Ford Store Levoranta SASTAMALA 1
1-016 PAOK THESSALONIKI 3
VRCK KAZINCBARCIKA 0
2nd Round
Away Matches

2-002 Vojvodina NS Seme NOVI SAD 3
Neftohimic 2010 BURGAS 0
2-004 CHAUMONT VB 52 HM 3
CV TERUEL 0
2-006 Posojilnica AICH/DOB 3
United Volleys FRANKFURT 2
2-008 ISTANBUL BBSK 3
PAOK THESSALONIKI 2
3rd Round
Away Matches

3-002 Vojvodina NS Seme NOVI SAD 0
CHAUMONT VB 52 HM 3
3-004 United Volleys FRANKFURT 3
PAOK THESSALONIKI 1
1st Round
Status Teams
Qualified
CHAUMONT VB 52 HM
Qualified
PAOK THESSALONIKI
Qualified
Neftohimic 2010 BURGAS
Qualified
ISTANBUL BBSK
Qualified
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Qualified
CV TERUEL
Qualified
United Volleys FRANKFURT
Qualified
Posojilnica AICH/DOB
Eliminated
Abiant Lycurgus GRONINGEN
Eliminated
Lindemans AALST
Eliminated
Shakhtior SOLIGORSK
Eliminated
Ford Store Levoranta SASTAMALA
Eliminated
Mladost ZAGREB
Eliminated
VRCK KAZINCBARCIKA
Eliminated
OK Mladost BRCKO
Eliminated
Viking TIF BERGEN

Detailed Standing
2nd Round
Status Teams
Qualified
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Qualified
PAOK THESSALONIKI
Qualified
United Volleys FRANKFURT
Qualified
CHAUMONT VB 52 HM
Eliminated
ISTANBUL BBSK
Eliminated
CV TERUEL
Eliminated
Posojilnica AICH/DOB
Eliminated
Neftohimic 2010 BURGAS

Detailed Standing
3rd Round
Status Teams
Qualified
CHAUMONT VB 52 HM
Qualified
United Volleys FRANKFURT
Eliminated
PAOK THESSALONIKI
Eliminated
Vojvodina NS Seme NOVI SAD

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
1st, 2nd and 3rd Round
From 09/10/2018 to 14/11/2018
4th Round (Pools)
From 20/11/2018 to 27/02/2019
Quarter-Finals
From 12/03/2019 to 21/03/2019
Semi-Finals
From 02/04/2019 to 11/04/2019
Final
From 19/05/2019 to 19/05/2019

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
13/11/18
3-002-Vojvodina NS Seme NOVI SAD vs CHAUMONT VB 52 HM


Downloads

Useful Documents
 Title 
2019 European Cups Calendar Download

CEV Competition Social Media