Skip Navigation Links
16th Finals
Participating Teams
AO THIRAS
Aris THESSALONIKI
AVC FAMALICÃO / LEICA
AYDIN BBSK
Azerrail BAKU
Beroe STARA ZAGORA
Besiktas ISTANBUL
Calcit Volley KAMNIK
Dukla LIBEREC
GEN-I Volley NOVA GORICA
Hapoel KFAR SABA
Hermes OOSTENDE
Kanti SCHAFFHAUSEN
KP BRNO
Ladies in Black AACHEN
LiigaPloki PIHTIPUDAS
LP KANGASALA
Mladost ZAGREB
Olympiacos PIRAEUS
Orbita ZAPORIZHZHYA
Pölkky KUUSAMO
Prinz Brunnenbau Volleys PERG
Proton SARATOV
Saugella MONZA
Slavia EU BRATISLAVA
UTE Volleyball Team BUDAPEST
UVT Agroland TIMISOARA
Vasas Obuda BUDAPEST
VDK Bank GENT
Vitéos NEUCHATEL Université
Volero LE CANNET
ZOK GACKO
8th Finals
Participating Teams
AO THIRAS
AYDIN BBSK
Beroe STARA ZAGORA
Calcit Volley KAMNIK
Dukla LIBEREC
GEN-I Volley NOVA GORICA
Hapoel KFAR SABA
Hermes OOSTENDE
Kanti SCHAFFHAUSEN
Ladies in Black AACHEN
Pölkky KUUSAMO
Saugella MONZA
Vasas Obuda BUDAPEST
VDK Bank GENT
Vitéos NEUCHATEL Université
Volero LE CANNET
4th Finals
Participating Teams
AO THIRAS
AYDIN BBSK
Calcit Volley KAMNIK
GEN-I Volley NOVA GORICA
Hapoel KFAR SABA
Kanti SCHAFFHAUSEN
Saugella MONZA
Volero LE CANNET
16th Finals
Away Matches

3-502 AYDIN BBSK 3
Besiktas ISTANBUL 0
3-504 Azerrail BAKU 0
Hermes OOSTENDE 3
3-506 KP BRNO 0
AO THIRAS 3
3-508 UTE Volleyball Team BUDAPEST 3
Pölkky KUUSAMO 1
3-510 LP KANGASALA 0
GEN-I Volley NOVA GORICA 3
3-512 UVT Agroland TIMISOARA 0
Vasas Obuda BUDAPEST 3
3-514 Orbita ZAPORIZHZHYA 2
Vitéos NEUCHATEL Université 3
3-516 Kanti SCHAFFHAUSEN 3
Mladost ZAGREB 1
3-518 Saugella MONZA 3
Prinz Brunnenbau Volleys PERG 0
3-520 VDK Bank GENT 3
LiigaPloki PIHTIPUDAS 0
3-522 Calcit Volley KAMNIK 2
Slavia EU BRATISLAVA 3
3-524 Ladies in Black AACHEN 3
AVC FAMALICÃO / LEICA 2
3-526 Aris THESSALONIKI 3
Beroe STARA ZAGORA 2
3-528 Volero LE CANNET 3
Olympiacos PIRAEUS 0
3-530 Hapoel KFAR SABA 3
ZOK GACKO 0
3-532 Proton SARATOV 3
Dukla LIBEREC 2
8th Finals
Away Matches

4-502 Hermes OOSTENDE 2
AYDIN BBSK 3
4-504 AO THIRAS 3
Pölkky KUUSAMO 1
4-506 GEN-I Volley NOVA GORICA 3
Vasas Obuda BUDAPEST 1
4-508 Kanti SCHAFFHAUSEN 3
Vitéos NEUCHATEL Université 1
4-510 Saugella MONZA 3
VDK Bank GENT 2
4-512 Ladies in Black AACHEN 3
Calcit Volley KAMNIK 2
4-514 Volero LE CANNET 3
Beroe STARA ZAGORA 1
4-516 Hapoel KFAR SABA 3
Dukla LIBEREC 1
4th Finals
Away Matches

5-502 AYDIN BBSK 3
AO THIRAS 0
5-504 GEN-I Volley NOVA GORICA 3
Kanti SCHAFFHAUSEN 0
5-506 Calcit Volley KAMNIK 1
Saugella MONZA 3
5-508 Hapoel KFAR SABA 0
Volero LE CANNET 3
16th Finals
Status Teams
Qualified
Hermes OOSTENDE
Qualified
AO THIRAS
Qualified
Saugella MONZA
Qualified
GEN-I Volley NOVA GORICA
Qualified
Hapoel KFAR SABA
Qualified
Vasas Obuda BUDAPEST
Qualified
Kanti SCHAFFHAUSEN
Qualified
Vitéos NEUCHATEL Université
Qualified
Ladies in Black AACHEN
Qualified
VDK Bank GENT
Qualified
AYDIN BBSK
Qualified
Pölkky KUUSAMO
Qualified
Calcit Volley KAMNIK
Qualified
Beroe STARA ZAGORA
Qualified
Dukla LIBEREC
Eliminated
Volero LE CANNET
Eliminated
UTE Volleyball Team BUDAPEST
Eliminated
Proton SARATOV
Eliminated
Olympiacos PIRAEUS
Eliminated
Besiktas ISTANBUL
Eliminated
Slavia EU BRATISLAVA
Eliminated
Aris THESSALONIKI
Eliminated
AVC FAMALICÃO / LEICA
Eliminated
LiigaPloki PIHTIPUDAS
Eliminated
Orbita ZAPORIZHZHYA
Eliminated
Mladost ZAGREB
Eliminated
UVT Agroland TIMISOARA
Eliminated
KP BRNO
Eliminated
LP KANGASALA
Eliminated
Prinz Brunnenbau Volleys PERG
Eliminated
Azerrail BAKU
Eliminated
ZOK GACKO

Detailed Standing
8th Finals
Status Teams
Qualified
Volero LE CANNET
Qualified
AYDIN BBSK
Qualified
AO THIRAS
Qualified
Saugella MONZA
Qualified
Hapoel KFAR SABA
Qualified
Calcit Volley KAMNIK
Qualified
GEN-I Volley NOVA GORICA
Qualified
Kanti SCHAFFHAUSEN
Eliminated
Dukla LIBEREC
Eliminated
Vitéos NEUCHATEL Université
Eliminated
Ladies in Black AACHEN
Eliminated
Vasas Obuda BUDAPEST
Eliminated
VDK Bank GENT
Eliminated
Hermes OOSTENDE
Eliminated
Pölkky KUUSAMO
Eliminated
Beroe STARA ZAGORA

Detailed Standing
4th Finals
Status Teams
Qualified
Volero LE CANNET
Qualified
Saugella MONZA
Qualified
GEN-I Volley NOVA GORICA
Qualified
AYDIN BBSK
Eliminated
AO THIRAS
Eliminated
Kanti SCHAFFHAUSEN
Eliminated
Calcit Volley KAMNIK
Eliminated
Hapoel KFAR SABA

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 06/11/2018 to 15/11/2018
Main Phase
From 27/11/2018 to 14/02/2019
Final Phase
From 27/02/2019 to 27/03/2019

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
14/02/19
5-508-Hapoel KFAR SABA vs Volero LE CANNET


Downloads

Useful Documents
 Title 
2019 European Cups Calendar Download