Skip Navigation Links
16th Finals
Participating Teams
Active Living Orion DOETINCHEM
Arkas IZMIR
Barkom-Kazhany LVIV
C.S. Municipal Arcada GALATI
CHAUMONT VB 52
Dinamo BUCURESTI
Draisma Dynamo APELDOORN
Dukla LIBEREC
Ford Store Levoranta SASTAMALA
Galatasaray HDI ISTANBUL
GFC AJACCIO
Hypo Tirol AlpenVolleys HACHING
IBB Polonia LONDON
LAUSANNE UC
Leo Shoes MODENA
Lindaren Volley AMRISWIL
Lindemans AALST
Lokomotiv NOVOSIBIRSK
Mladost BRCKO
Mladost ZAGREB
Neftohimic 2010 BURGAS
OK BUDVA
OK Kakanj 78 KAKANJ
Olympiacos PIRAEUS
PAOK THESSALONIKI
Savo Volley KUOPIO
Shakhtior SOLIGORSK
SK Zadruga AICH/DOB
United Volleys FRANKFURT
VK OSTRAVA
Zenit SAINT PETERSBURG
8th Finals
Participating Teams
Arkas IZMIR
Barkom-Kazhany LVIV
C.S. Municipal Arcada GALATI
Draisma Dynamo APELDOORN
Galatasaray HDI ISTANBUL
GFC AJACCIO
Hypo Tirol AlpenVolleys HACHING
Leo Shoes MODENA
Lindemans AALST
Lokomotiv NOVOSIBIRSK
Mladost BRCKO
Mladost ZAGREB
OK BUDVA
United Volleys FRANKFURT
VK OSTRAVA
Zenit SAINT PETERSBURG
4th Finals
No Teams Participating Yet
16th Finals
Away Matches

2-102 Zenit SAINT PETERSBURG 3
Neftohimic 2010 BURGAS 0
2-104 OK BUDVA 3
OK Kakanj 78 KAKANJ 0
2-106 Ford Store Levoranta SASTAMALA 2
Hypo Tirol AlpenVolleys HACHING 3
2-108 PAOK THESSALONIKI 0
Barkom-Kazhany LVIV 3
2-110 Lindemans AALST 3
Active Living Orion DOETINCHEM 0
2-112 Mladost ZAGREB ---
Bye ---
2-114 IBB Polonia LONDON 0
Draisma Dynamo APELDOORN 3
2-116 CHAUMONT VB 52 3
Lokomotiv NOVOSIBIRSK 0
2-118 Arkas IZMIR 3
Dinamo BUCURESTI 1
2-120 Shakhtior SOLIGORSK 1
United Volleys FRANKFURT 3
2-122 C.S. Municipal Arcada GALATI 3
Savo Volley KUOPIO 0
2-124 Dukla LIBEREC 3
Galatasaray HDI ISTANBUL 0
2-126 Lindaren Volley AMRISWIL 2
GFC AJACCIO 3
2-128 Mladost BRCKO 0
LAUSANNE UC 3
2-130 SK Zadruga AICH/DOB 0
VK OSTRAVA 3
2-132 Leo Shoes MODENA 3
Olympiacos PIRAEUS 0
8th Finals
Home Matches

3-101 OK BUDVA 30/01
Zenit SAINT PETERSBURG 18:00
3-103 Barkom-Kazhany LVIV 29/01
Hypo Tirol AlpenVolleys HACHING 19:00
3-105 Mladost ZAGREB 29/01
Lindemans AALST 20:00
3-107 Draisma Dynamo APELDOORN 13/02
Lokomotiv NOVOSIBIRSK 20:00
3-109 United Volleys FRANKFURT 29/01
Arkas IZMIR 19:30
3-111 Galatasaray HDI ISTANBUL 29/01
C.S. Municipal Arcada GALATI 19:00
3-113 GFC AJACCIO 28/01
Mladost BRCKO 20:00
3-115 Leo Shoes MODENA 29/01
VK OSTRAVA 20:30
4th Finals
Home Matches

4-101 Winner of Matches 3-103/3-104 ---
Winner of Matches 3-101/3-102 ---
4-103 Winner of Matches 3-107/3-108 ---
Winner of Matches 3-105/3-106 ---
4-105 Winner of Matches 3-111/3-112 ---
Winner of Matches 3-109/3-110 ---
4-107 Winner of Matches 3-113/3-114 ---
Winner of Matches 3-115/3-116 ---
16th Finals
Status Teams
SK Zadruga AICH/DOB
Ford Store Levoranta SASTAMALA
OK BUDVA
Shakhtior SOLIGORSK
C.S. Municipal Arcada GALATI
Mladost BRCKO
Mladost ZAGREB
IBB Polonia LONDON
Zenit SAINT PETERSBURG
Leo Shoes MODENA
Arkas IZMIR
CHAUMONT VB 52
Lindemans AALST
Dukla LIBEREC
Lindaren Volley AMRISWIL
PAOK THESSALONIKI
Dinamo BUCURESTI
Hypo Tirol AlpenVolleys HACHING
Draisma Dynamo APELDOORN
Savo Volley KUOPIO
Barkom-Kazhany LVIV
Galatasaray HDI ISTANBUL
GFC AJACCIO
VK OSTRAVA
OK Kakanj 78 KAKANJ
Neftohimic 2010 BURGAS
Active Living Orion DOETINCHEM
United Volleys FRANKFURT
Olympiacos PIRAEUS
LAUSANNE UC
Lokomotiv NOVOSIBIRSK

Detailed Standing
8th Finals
Status Teams
OK BUDVA
C.S. Municipal Arcada GALATI
Mladost BRCKO
Mladost ZAGREB
Zenit SAINT PETERSBURG
Leo Shoes MODENA
Arkas IZMIR
Lindemans AALST
Hypo Tirol AlpenVolleys HACHING
Draisma Dynamo APELDOORN
Barkom-Kazhany LVIV
Galatasaray HDI ISTANBUL
GFC AJACCIO
VK OSTRAVA
United Volleys FRANKFURT
Lokomotiv NOVOSIBIRSK

Detailed Standing
4th Finals
 MatchesWLPts.
No records to display.

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Main Phase
From 10/12/2019 to 05/03/2020
Final Phase
From 18/03/2020 to 15/04/2020

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
19/12/19
2-114-IBB Polonia LONDON vs Draisma Dynamo APELDOORN


Downloads

Useful Documents
 Title 
2020 CEV European Cups Calendar Download