Skip Navigation Links
16th Final
Participating Teams
Abiant Lycurgus GRONINGEN
Benfica LISBOA
Bigbank TARTU
Biogas Volley NÄFELS
Chemes SPISSKA NOVA VES
CMC RAVENNA
Crvena Zvezda BEOGRAD
CVC GABROVO
Dinamo BUCURESTI
Dukla LIBEREC
Ethnikos ALEXANDROUPOLIS
Fatra ZLIN
Fino KAPOSVAR SE
Fonte Bastardo AZORES
Galatasaray FXTCR ISTANBUL
Guberniya NIZHNIY NOVGOROD
Loimu RAISIO
Maliye Milli Piyango ANKARA
MOK Jedinstvo BRCKO
MOK ROVINJ
OK Mladost BRCKO
Omonia NICOSIA
Partizan Vizura BEOGRAD
Selver TALLINN
Stroitel MINSK
Tiikerit KOKKOLA
Union Raiffeisen WALDVIERTEL
Unirea DEJ
VC STRASSEN
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Volejbal BRNO
8th Final
Participating Teams
Benfica LISBOA
Chemes SPISSKA NOVA VES
CMC RAVENNA
Crvena Zvezda BEOGRAD
Dinamo BUCURESTI
Dukla LIBEREC
Ethnikos ALEXANDROUPOLIS
Fatra ZLIN
Fino KAPOSVAR SE
Fonte Bastardo AZORES
Galatasaray FXTCR ISTANBUL
Guberniya NIZHNIY NOVGOROD
Maliye Milli Piyango ANKARA
OK Mladost BRCKO
Stroitel MINSK
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
4th Final
Participating Teams
Benfica LISBOA
CMC RAVENNA
Crvena Zvezda BEOGRAD
Ethnikos ALEXANDROUPOLIS
Galatasaray FXTCR ISTANBUL
Maliye Milli Piyango ANKARA
Stroitel MINSK
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
16th Final
Away Matches

3-202 CMC RAVENNA 3
Bigbank TARTU 0
3-204 Dukla LIBEREC 3
Omonia NICOSIA 1
3-206 Bye ---
Fino KAPOSVAR SE ---
3-208 Crvena Zvezda BEOGRAD 3
Loimu RAISIO 1
3-210 Ethnikos ALEXANDROUPOLIS 3
Selver TALLINN 0
3-212 Abiant Lycurgus GRONINGEN 2
Fatra ZLIN 3
3-214 Benfica LISBOA 3
Partizan Vizura BEOGRAD 1
3-216 Fonte Bastardo AZORES 3
Volejbal BRNO 0
3-218 MOK Jedinstvo BRCKO 0
Galatasaray FXTCR ISTANBUL 3
3-220 Chemes SPISSKA NOVA VES 3
MOK ROVINJ 0
3-222 VC STRASSEN 1
OK Mladost BRCKO 3
3-224 Union Raiffeisen WALDVIERTEL 1
Vojvodina NS Seme NOVI SAD 3
3-226 Unirea DEJ 3
Dinamo BUCURESTI 0
3-228 Biogas Volley NÄFELS 0
Maliye Milli Piyango ANKARA 3
3-230 Stroitel MINSK 3
Tiikerit KOKKOLA 1
3-232 CVC GABROVO ---
Guberniya NIZHNIY NOVGOROD ---
8th Final
Away Matches

4-202 CMC RAVENNA 3
Dukla LIBEREC 0
4-204 Crvena Zvezda BEOGRAD 3
Fino KAPOSVAR SE 2
4-206 Ethnikos ALEXANDROUPOLIS 3
Fatra ZLIN 0
4-208 Fonte Bastardo AZORES 0
Benfica LISBOA 3
4-210 Chemes SPISSKA NOVA VES 2
Galatasaray FXTCR ISTANBUL 3
4-212 Vojvodina NS Seme NOVI SAD 3
OK Mladost BRCKO 0
4-214 Maliye Milli Piyango ANKARA 3
Dinamo BUCURESTI 0
4-216 Guberniya NIZHNIY NOVGOROD 3
Stroitel MINSK 2
4th Final
Away Matches

5-202 CMC RAVENNA 3
Crvena Zvezda BEOGRAD 0
5-204 Ethnikos ALEXANDROUPOLIS 2
Benfica LISBOA 3
5-206 Vojvodina NS Seme NOVI SAD 3
Galatasaray FXTCR ISTANBUL 0
5-208 Stroitel MINSK 3
Maliye Milli Piyango ANKARA 1
16th Final
Status Teams
Qualified
CMC RAVENNA
Qualified
Fonte Bastardo AZORES
Qualified
Guberniya NIZHNIY NOVGOROD
Qualified
Ethnikos ALEXANDROUPOLIS
Qualified
Chemes SPISSKA NOVA VES
Qualified
Galatasaray FXTCR ISTANBUL
Qualified
Maliye Milli Piyango ANKARA
Qualified
OK Mladost BRCKO
Qualified
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Qualified
Dukla LIBEREC
Qualified
Benfica LISBOA
Qualified
Crvena Zvezda BEOGRAD
Qualified
Fatra ZLIN
Qualified
Stroitel MINSK
Eliminated
Tiikerit KOKKOLA
Eliminated
Dinamo BUCURESTI
Eliminated
Unirea DEJ
Eliminated
Abiant Lycurgus GRONINGEN
Eliminated
Loimu RAISIO
Eliminated
Omonia NICOSIA
Eliminated
Partizan Vizura BEOGRAD
Eliminated
Union Raiffeisen WALDVIERTEL
Eliminated
VC STRASSEN
Fino KAPOSVAR SE
Eliminated
Biogas Volley NÄFELS
Eliminated
CVC GABROVO
Eliminated
Volejbal BRNO
Eliminated
Bigbank TARTU
Eliminated
Selver TALLINN
Eliminated
MOK Jedinstvo BRCKO
Eliminated
MOK ROVINJ

Detailed Standing
8th Final
Status Teams
Qualified
Ethnikos ALEXANDROUPOLIS
Qualified
Galatasaray FXTCR ISTANBUL
Qualified
Maliye Milli Piyango ANKARA
Qualified
CMC RAVENNA
Qualified
Benfica LISBOA
Qualified
Crvena Zvezda BEOGRAD
Qualified
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Qualified
Stroitel MINSK
Eliminated
Guberniya NIZHNIY NOVGOROD
Eliminated
OK Mladost BRCKO
Eliminated
Fino KAPOSVAR SE
Eliminated
Dukla LIBEREC
Eliminated
Fonte Bastardo AZORES
Eliminated
Dinamo BUCURESTI
Eliminated
Chemes SPISSKA NOVA VES
Eliminated
Fatra ZLIN

Detailed Standing
4th Final
Status Teams
Qualified
Benfica LISBOA
Qualified
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Qualified
Stroitel MINSK
Qualified
CMC RAVENNA
Eliminated
Maliye Milli Piyango ANKARA
Eliminated
Galatasaray FXTCR ISTANBUL
Eliminated
Crvena Zvezda BEOGRAD
Eliminated
Ethnikos ALEXANDROUPOLIS

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 18/10/2014 to 20/11/2014
Main Phase
From 02/12/2014 to 12/03/2015
Final Phase
From 25/03/2015 to 12/04/2015

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
12/04/15
F-206-Benfica LISBOA vs Vojvodina NS Seme NOVI SAD

Individual Awards
MVP

SOARES Flávio Antonio Santos
Benfica LISBOA