Skip Navigation Links
16th Final
Participating Teams
Askö LINZ-STEG
ATSC Sparkasse KLAGENFURT
BEZIERS VB
Calcit KAMNIK
Crvena Zvezda BEOGRAD
CS Volei Alba BLAJ
Dauphines CHARLEROI
Dinamo KRASNODAR
Dinamo Romprest BUCURESTI
Galatasaray Daikin ISTANBUL
Gea Happel Amigos ZOERSEL
HAIFA VC
HPK HÄMEENLINNA
Igor Gorgonzola NOVARA
Igtisadchi BAKU
Khimik YUZHNY
Kralovo Pole BRNO
Lokomotiv BAKU
Naturhouse Ciudad de LOGROÑO
Nova KBM Branik MARIBOR
Olympiacos PIRAEUS
Orbita ZTMC-ZNU ZAPOROZHYE
PGE Atom Trefl SOPOT
Prosecco Doc-Imoco CONEGLIANO
Rocheville LE CANNET
Rote Raben VILSBIBURG
Sagres NEUCHATEL UC
Severodonchonka SEVERODONETSK
SK UP OLOMOUC
Tauron MKS DABROWA GORNICZA
VDK GENT Dames
Volley KÖNIZ
8th Final
Participating Teams
BEZIERS VB
Crvena Zvezda BEOGRAD
CS Volei Alba BLAJ
Dauphines CHARLEROI
Dinamo KRASNODAR
Galatasaray Daikin ISTANBUL
Gea Happel Amigos ZOERSEL
HPK HÄMEENLINNA
Kralovo Pole BRNO
Lokomotiv BAKU
Naturhouse Ciudad de LOGROÑO
Nova KBM Branik MARIBOR
Olympiacos PIRAEUS
PGE Atom Trefl SOPOT
Prosecco Doc-Imoco CONEGLIANO
Tauron MKS DABROWA GORNICZA
4th Final
Participating Teams
BEZIERS VB
Dinamo KRASNODAR
Galatasaray Daikin ISTANBUL
Lokomotiv BAKU
Naturhouse Ciudad de LOGROÑO
PGE Atom Trefl SOPOT
Prosecco Doc-Imoco CONEGLIANO
Tauron MKS DABROWA GORNICZA
16th Final
Away Matches

1-402 Rocheville LE CANNET 2
Galatasaray Daikin ISTANBUL 3
1-404 VDK GENT Dames 0
Olympiacos PIRAEUS 3
1-406 Tauron MKS DABROWA GORNICZA 3
Dinamo Romprest BUCURESTI 2
1-408 CS Volei Alba BLAJ 3
Volley KÖNIZ 0
1-410 BEZIERS VB 3
HAIFA VC 0
1-412 Askö LINZ-STEG 1
Kralovo Pole BRNO 3
1-414 Dauphines CHARLEROI 3
Orbita ZTMC-ZNU ZAPOROZHYE 2
1-416 Igtisadchi BAKU ---
Naturhouse Ciudad de LOGROÑO ---
1-418 Prosecco Doc-Imoco CONEGLIANO 3
Khimik YUZHNY 1
1-420 Sagres NEUCHATEL UC 2
Nova KBM Branik MARIBOR 3
1-422 Gea Happel Amigos ZOERSEL 3
SK UP OLOMOUC 1
1-424 Severodonchonka SEVERODONEC ---
PGE Atom Trefl SOPOT ---
1-426 Lokomotiv BAKU 3
Rote Raben VILSBIBURG 1
1-428 Crvena Zvezda BEOGRAD 3
Calcit KAMNIK 1
1-430 HPK HÄMEENLINNA 3
ATSC Sparkasse KLAGENFURT 1
1-432 Dinamo KRASNODAR 3
Igor Gorgonzola NOVARA 2
8th Final
Away Matches

2-402 Olympiacos PIRAEUS 0
Galatasaray Daikin ISTANBUL 3
2-404 CS Volei Alba BLAJ 3
Tauron MKS DABROWA GORNICZA 2
2-406 Kralovo Pole BRNO 0
BEZIERS VB 3
2-408 Naturhouse Ciudad de LOGROÑO 3
Dauphines CHARLEROI 0
2-410 Nova KBM Branik MARIBOR 3
Prosecco Doc-Imoco CONEGLIANO 2
2-412 Gea Happel Amigos ZOERSEL 0
PGE Atom Trefl SOPOT 3
2-414 Lokomotiv BAKU 3
Crvena Zvezda BEOGRAD 1
2-416 HPK HÄMEENLINNA 0
Dinamo KRASNODAR 3
4th Final
Away Matches

3-402 Galatasaray Daikin ISTANBUL 3
Tauron MKS DABROWA GORNICZA 0
3-404 BEZIERS VB 3
Naturhouse Ciudad de LOGROÑO 0
3-406 PGE Atom Trefl SOPOT 3
Prosecco Doc-Imoco CONEGLIANO 0
3-408 Dinamo KRASNODAR 3
Lokomotiv BAKU 0
16th Final
Status Teams
Qualified
Naturhouse Ciudad de LOGROÑO
Qualified
PGE Atom Trefl SOPOT
Qualified
HPK HÄMEENLINNA
Qualified
Crvena Zvezda BEOGRAD
Qualified
Lokomotiv BAKU
Qualified
Prosecco Doc-Imoco CONEGLIANO
Qualified
Galatasaray Daikin ISTANBUL
Qualified
Kralovo Pole BRNO
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Tauron MKS DABROWA GORNICZA
Qualified
Nova KBM Branik MARIBOR
Qualified
Dauphines CHARLEROI
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
BEZIERS VB
Qualified
CS Volei Alba BLAJ
Qualified
Gea Happel Amigos ZOERSEL
Eliminated
SK UP OLOMOUC
Eliminated
VDK GENT Dames
Eliminated
Volley KÖNIZ
Eliminated
HAIFA VC
Eliminated
Orbita ZTMC-ZNU ZAPOROZHYE
Eliminated
Sagres NEUCHATEL UC
Eliminated
Dinamo Romprest BUCURESTI
Eliminated
Igor Gorgonzola NOVARA
Eliminated
Askö LINZ-STEG
Eliminated
Rocheville LE CANNET
Eliminated
Khimik YUZHNY
Eliminated
Rote Raben VILSBIBURG
Eliminated
Calcit KAMNIK
Eliminated
ATSC Sparkasse KLAGENFURT
Eliminated
Igtisadchi BAKU
Eliminated
Severodonchonka SEVERODONETSK

Detailed Standing
8th Final
Status Teams
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
PGE Atom Trefl SOPOT
Qualified
BEZIERS VB
Qualified
Naturhouse Ciudad de LOGROÑO
Qualified
Lokomotiv BAKU
Qualified
Galatasaray Daikin ISTANBUL
Qualified
Prosecco Doc-Imoco CONEGLIANO
Qualified
Tauron MKS DABROWA GORNICZA
Eliminated
CS Volei Alba BLAJ
Eliminated
Nova KBM Branik MARIBOR
Eliminated
Olympiacos PIRAEUS
Eliminated
Crvena Zvezda BEOGRAD
Eliminated
Dauphines CHARLEROI
Eliminated
Gea Happel Amigos ZOERSEL
Eliminated
HPK HÄMEENLINNA
Eliminated
Kralovo Pole BRNO

Detailed Standing
4th Final
Status Teams
Qualified
BEZIERS VB
Qualified
PGE Atom Trefl SOPOT
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Galatasaray Daikin ISTANBUL
Eliminated
Lokomotiv BAKU
Eliminated
Prosecco Doc-Imoco CONEGLIANO
Eliminated
Tauron MKS DABROWA GORNICZA
Eliminated
Naturhouse Ciudad de LOGROÑO

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Main Phase
From 11/11/2014 to 22/01/2015
Challenge Phase
From 03/03/2015 to 12/03/2015
Final Phase
From 24/03/2015 to 11/04/2015

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
11/04/15
F-406-PGE Atom Trefl SOPOT vs Dinamo KRASNODAR

Individual Awards
MVP

KOSHELEVA Tatiana
Dinamo KRASNODAR