Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
Ilbank ANKARA
SLIEDRECHT Sport
SVS Post SCHWECHAT
Teva GÖDÖLLÖ
Vasas Obuda BUDAPEST
ŽOK GACKO
2nd Round
Participating Teams
AEK ATHENS
Alterno APELDOORN
AON Pannaxiakos NAXOS
ASPTT MULHOUSE
Asterix KIELDRECHT
Azerrail BAKU
BURSA BBSK
C.S.M. BUCURESTI
C.S.U TARGU MURES
CV BARCELONA
Hapoel KFAR SABA
Ilbank ANKARA
Jedinstvo STARA PAZOVA
Kanti SCHAFFHAUSEN
Levski SOFIA
Linamar BEKESCSABAI RSE
Minchanka MINSK
OK POREC
Oriveden Ponnistus ORIVESI
RSR WALFER
SCHWERINER SC
SLIEDRECHT Sport
Stod Volley STEINKJER
Teva GÖDÖLLÖ
Ti Meraner Volley INNSBRUCK
TSV DÜDINGEN
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
UVC Holding GRAZ
VC OUDEGEM
VC SNEEK
ZOK Bimal-Jedinstvo BRCKO
ZOK BRASLOVCE
1st Round
Away Matches

1-502 SVS Post SCHWECHAT 1
Teva GÖDÖLLÖ 3
1-504 Vasas Obuda BUDAPEST 2
SLIEDRECHT Sport 3
1-506 Ilbank ANKARA 3
ŽOK GACKO 0
2nd Round
Away Matches

2-502 UVC Holding GRAZ 0
BURSA BBSK 3
2-504 ZOK Bimal-Jedinstvo BRCKO 3
AEK ATHENS 0
2-506 Teva GÖDÖLLÖ 2
Linamar BEKESCSABAI RSE 3
2-508 Jedinstvo STARA PAZOVA 3
OK POREC 0
2-510 SCHWERINER SC 3
VC OUDEGEM 0
2-512 CV BARCELONA 1
Asterix KIELDRECHT 3
2-514 Alterno APELDOORN 3
VC SNEEK 0
2-516 ASPTT MULHOUSE 3
RSR WALFER 0
2-518 Azerrail BAKU 3
Ti Meraner Volley INNSBRUCK 0
2-520 SLIEDRECHT Sport 1
Stod Volley STEINKJER 3
2-522 TSV DÜDINGEN 3
ZOK BRASLOVCE 1
2-524 Kanti SCHAFFHAUSEN 3
Oriveden Ponnistus ORIVESI 1
2-526 Hapoel KFAR SABA 3
C.S.U TARGU MURES 1
2-528 AON Pannaxiakos NAXOS 3
Minchanka MINSK 0
2-530 Levski SOFIA 0
Ilbank ANKARA 3
2-532 C.S.M. BUCURESTI 1
Uralochka-NTMK EKATERINBURG 3
1st Round
Status Teams
Qualified
Ilbank ANKARA
Qualified
Teva GÖDÖLLÖ
Qualified
SLIEDRECHT Sport
Eliminated
Vasas Obuda BUDAPEST
Eliminated
SVS Post SCHWECHAT
Eliminated
ŽOK GACKO

Detailed Standing
2nd Round
Status Teams
Qualified
Azerrail BAKU
Qualified
Jedinstvo STARA PAZOVA
Qualified
BURSA BBSK
Qualified
Ilbank ANKARA
Qualified
SCHWERINER SC
Qualified
ASPTT MULHOUSE
Qualified
Stod Volley STEINKJER
Qualified
Asterix KIELDRECHT
Qualified
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Qualified
TSV DÜDINGEN
Qualified
Linamar BEKESCSABAI RSE
Qualified
AON Pannaxiakos NAXOS
Qualified
ZOK Bimal-Jedinstvo BRCKO
Qualified
Alterno APELDOORN
Qualified
Kanti SCHAFFHAUSEN
Qualified
Hapoel KFAR SABA
Eliminated
Oriveden Ponnistus ORIVESI
Eliminated
C.S.U TARGU MURES
Eliminated
AEK ATHENS
Eliminated
Minchanka MINSK
Eliminated
VC SNEEK
Eliminated
Teva GÖDÖLLÖ
Eliminated
C.S.M. BUCURESTI
Eliminated
ZOK BRASLOVCE
Eliminated
SLIEDRECHT Sport
Eliminated
VC OUDEGEM
Eliminated
RSR WALFER
Eliminated
CV BARCELONA
Eliminated
Levski SOFIA
Eliminated
Ti Meraner Volley INNSBRUCK
Eliminated
UVC Holding GRAZ
Eliminated
OK POREC

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 25/10/2014 to 27/11/2014
Main Phase
From 09/12/2014 to 12/03/2015
Final Phase
From 25/03/2015 to 12/04/2015

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
12/04/15
F-506-BURSA BBSK vs Uralochka-NTMK EKATERINBURG

Individual Awards
MVP

BOZ Meryem
BURSA BBSK